Спеціальними підрозділами Мінприроди з 24.07.2009 по 30.07.2009 перевірено 1210 суб'єктів господарської діяльності, складено 1581 протокол про адміністративні правопорушення. Сума штрафів і претензій складає 2 млн. 780 тис. 970 грн. Порушено 5 кримінальних справ.За фактами виявлених порушень зупинена (тимчасово) виробнича діяльність 53 суб'єктів (підприємств) господарської діяльності.
На державному кордоні зафіксовано 7 випадків затримання вантажу у 5 пунктах пропуску через державний кордон України, в тому числі 
1 повернення вантажу.

 

Діяльність Держекоінспекції:

 

Проведено перевірку (відповідно до Плану заходів з виконання покладених на Держекоінспекцію завдань на ІІІ квартал 2009 року) додержання вимог природоохоронного законодавства НВ ТОВ ”ВІВАМ” 
(м. Житомир), за результатами якої посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 170 грн.

 

За результатами раніше проведеної перевірки притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 510 грн. посадову особу ТОВ ”Біс Ком Сервіс” (м. Київ) за невиконання раніше виданих приписів

 

Триває:

 

26.07.2009-31.07.2009 перевірка додержання вимог природоохоронного законодавства на території ДП ”Брошнівське лісове господарство” (Івано-Франківська область) за зверненням громадської організації ”Наш дім Карпати”.

28.07.2009-01.08.2009 перевірка тверджень, викладених у зверненні гр. Бондаря В.І. та вибіркова перевірка діяльності Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря стосовно організації і здійснення екологічного та радіологічного контролю вантажів і транспортних засобів.

30.07.2009-01.08.2009 участь у судовому засіданні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за позовом 
ВАТ ”Енергогідромеханізація”

30.07.2009-31.07.2009 перевірка автомийок та газових автозаправок на території м. Києва за зверненням Національної академії наук України.

 

Планується:

04.08.2009 участь у судовому засіданні Броварського міського районного суду Київської області за позовом Держекоінспекції до Стародубцева В.В.

 

Аварійні забруднення навколишнього природного середовища

 

За повідомленням Державної екологічної інспекції в Київській області від 24.07.2009 № 2786/09-13, 21 липня 2009 року від МНС Бориспільського району Київської області надійшло повідомлення про прорив захисної дамби мулового поля фільтрації № 1. 

Перевіркою встановлено, що на мулових полях Бортницької станції аерації відстанню близько 500 м від адмінбудівлі цеху природної сушки мулового господарства зі сторони ЛЕП відбувся розмив тіла дамби, що призвело до витікання накопиченого мулу. 

На момент перевірки прорив дамби ліквідовано. Загальна площа розливу мулу складає 5 га. Державною екологічною інспекцією в Київській області відібрано проби ґрунту для проведення аналізу та нарахування збитків нанесених державі внаслідок забруднення земельної ділянки та надано припис щодо проведення робіт з ліквідації наслідків порушення природоохоронного законодавства.

Уточнена інформація про розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, буде надана Держекоінспекцією після розрахунку збитків, нанесених державі внаслідок забруднення земельної ділянки. 

 

Щодо перебування в територіальних водах вантажного судна ”Берікс” повідомляємо.

Відповідно до листа Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря від 31.07.2009, за результатами лабораторних аналізів, у відібраних пробах морської води в місці стоянки т/х ”Берікс”, перевищення гранично-допустимих концентрацій (ГДК) не виявлено.

Інформація про результати спостережень за впливом зазначеного судна на морське середовище, відповідно до доручення першого заступника Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища М. Кострова від 22.07.2009 № 10-8-501, надається до Держекоінспекції щоденно.

 

Найбільш резонансні порушення природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання

 

Земельні ресурси

 

Дніпропетровська область

За засмічення земельних ресурсів побутовими відходами на території урочища Тунельна балка нараховано збитків на суму 966 тис. 150 грн. Матеріали направлено до Дніпропетровського міського управління ГУ МВС України в Дніпропетровській області та Дніпропетровської міжрайонної природоохоронної прокуратури.

За самовільне зайняття земельної ділянки ТОВ ”Гетьман” нараховано збитків на суму 77 тис. 880 грн. Матеріали направлено до Управління Державної Служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України в Дніпропетровській області.

За самовільне зайняття земельної ділянки Громадською організацією водного клубу ”Комунаровець” нараховано збитків на суму 36 тис. 55 грн. Матеріали направлено до Ленінського РВ Дніпропетровського міського управління ГУ МВС України в Дніпропетровській області.

 

Київська область

За засмічення земельної ділянки будівельними відходами корпорації ”Украгропромбіржа” пред’явлено претензію на суму 230 тис. 262 грн. 

 

Харківська область

За забруднення земельних ресурсів продуктами перегнивання відходів (нітрати, хлориди, сульфати фосфору (рухомі форми) мідью та цинком) на території Малороганської сільської ради Харківського району за межами 
с. Мала Рогань невстановленими особами нараховано збитків на загальну суму 684 тис. 478 грн. Матеріали направлено до Харківської міжрайонної природоохоронної прокуратури.

За засмічення земельних ресурсів відходами невстановленими особами на території міста Харкова нараховано збитків на суму 
550 тис. 712 грн. Матеріали направлено до прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова.

За засмічення будівельними відходами земельної ділянки 
ВАТ ”Турбоатом” пред’явлено претензію на суму 37 тис. 370 грн.

 

Рослинний світ

 

Закарпатська область

За незаконну вирубку дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту, пошкодження природного підросту та самосіву, незадовільне та несвоєчасне очищення місць рубання 
ДП ”В. Березнянське ЛГ” пред’явлено претензію на суму 43 тис. 872 грн.

 

Одеська область

У результаті випалювання стерні пошкоджено вогнем до ступеня припинення росту 374 дерева різних порід на території ЗАТ ”Україна” (Овідіопольський район) нараховано збитків на суму 198 тис. 298 грн. Матеріали направлено до прокуратури Овідіопольського району Одеської області. За даним фактом порушено кримінальну справу.

 

Надра

Дніпропетровська область

За незаконний видобуток піску ТОВ ”Компанія” нараховано збитків на суму 36 тис. 55 грн. Матеріали направлено до Управління Державної Служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України в Дніпропетровській області.

 

 

 

Водні ресурси

Житомирська область

За самовільне водокористування без спеціального дозволу КВКП Городницької селищної ради (Новоград-Волинський район) нараховано збитків на суму 46 тис. 954 грн. Матеріали направлено до прокуратури Житомирської області.

 

Миколаївська область

За самовільне водокористування з Бузького лиману 
ВАТ ”Миколаївська ТЕЦ” пред’явлено претензію на суму 1 млн. 777 тис. грн.

 

Одеська область

За самовільний забір води з балансової артсвердловини без наявності дозволу на спецводокористування Комінтернівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства нараховано збитків на суму 62 тис. 233 грн.

 

Тернопільська область

За самовільний захват та самовільне водокористування ставом 
(с. Трибухівці, Бучацький район) громадянином Паничем В. В. нараховано збитків на суму 99 тис. 282 грн. Матеріали направлено до Тернопільської міжрайонної природоохоронної прокуратури.

 

Державна екологічна інспекція з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря

За скид забруднених баластних вод до акваторії ДП „Одеський морський торговельний порт” капітану т/х „FORWARD PIONEER” (прапор Панама) пред’явлено претензію на суму 105 тис. 197 грн.

 

Державна Азово-Чорноморська екологічна інспекція

За забруднення територіальних вод України баластними водами капітану т/х „Святий Андрій” (м. Керч) пред’явлено претензію на суму 
58 тис. грн.
 
 
 
 

 

© 2017 Незалежна екологічна лабораторія ЕОЛ, м. Хмельницький

Використання матеіалів, без дозволу адміністрації - ЗАБОРОНЕНО!

Розробка сайтів: NEW.vn.ualist_btn